L07P005D15
Shenzhen Chive Electronics Co., Ltd.
Contact Now
L07P005D15
Response Time : 5µs
Product Category : Industrial Current Sensors
Output : Ratiometric, Voltage
Voltage - Supply : ±15V
Mounting Type : Through Hole
Linearity : ±1%
Manufacturer : Tamura
Minimum Quantity : 400
Operating Temperature : -30°C ~ 80°C
Current - Sensing : 5A
Accuracy : -
Sensitivity : -
For Measuring : AC/DC
Current - Supply (Max) : 30mA
Sensor Type : Hall Effect, Open Loop
Part Status : Active
Packaging : Bulk
Number of Channels : 1
Frequency : DC ~ 100kHz
Polarization : Bidirectional
Package / Case : Module
Series : -
Description : SENSOR CURRENT HALL 5A AC/DC